Strona Główna * Panel poczty * Kontakty * Plan lekcji 27 Październik 2018, 22:28  
Menu

sobek_1 Szkoła
Patron
Symbole
Oferta
Historia szkoły
Certyfikaty
Orlik 2012
Galeria

sobek_1 Oddział Przedszkolny
Oddział przedszkolny 3,4,5-latków
Oddział przedszkolny 5,6-latków "0"
Koncepcja pracy oddziału przedszkolnego
Przedszkolny Oddział Specjalny

sobek_1 Praca szkoły
Dyrekcja
Sekretariat
Administracja
Gabinet medyczny
Autobusy
Basen
Rejon szkoły
Kontakt

sobek_1 Uczniowie
null.gif sobek1 Sześciolatek w szkole
Dojrzałość szkolna
Integracja
Nasze klasy
Parlament Uczniowski
Szkolny Klub Wolontariatu
Zajęcia dodatkowe
Konkursy
Absolwenci
Absolwent roku
Egzamin ósmoklasisty

sobek_1 Nauczyciele
Rada Pedagogiczna
Wychowawcy klas
Pedagog
Psycholog
Logopeda
Gimnastyka korekcyjna
Reedukator
Rehabilitacja
Sala doświadczania świata
Świetlica I-IV
Świetlica V-VII
Biblioteka i ICIM
Administrator strony

sobek_1 Rodzice
Zebrania
Rada Rodziców
AUTYZM
news.gif sobek1 REFORMA EDUKACJI

sobek_1 Wskazówki
Integracja sensoryczna
Pierwsza pomoc przedmedyczna
Dopalacze
Bezpieczeństwo
Grypa A(H1N1)
ZDROWE ŻYWIENIE

sobek_1 Dokumenty
Statut szkoły
Przedmiotowe zasady oceniania
Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły
Koncepcja pracy szkoły
Wewnątrzszkolny program doradztwa zawodowego
Szkolny zestaw programów nauczania
Szkolny zestaw podręczników
Innowacje
Prawa i obowiązki ucznia
Szkoła bez przemocy
Procedura odbioru dzieci
Dokumenty do pobrania

sobek_1 Informacje
Klauzula informacyjna (RODO)
Kalendarz roku szkolnego
Plan pracy szkoły
null.gif sobek1 Plan lekcji
Podręczniki
Ważne daty
Dzwonki
Linki
Pliki do pobrania

Certyfikaty

SZKOŁA W RUCHU
SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW
Dzwonki
    1. 8.00 - 8.45
    2. 8.55 - 9.40
    3. 9.50 - 10.35
    4. 10.45 - 11.30
    5. 11.50 - 12.35
    6. 12.50 - 13.35
    7. 13.45 - 14.30
    8. 14.40 - 15.25
„Sprzątanie Świata” pod hasłem: Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem!
LOP14 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2007".

Tegoroczna akcja pod hasłem: "Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem!" dotyczy oszczędzania surowców naturalnych, energii, materiałów.

Uczniowie porządkowali park nadmorski i plażę w pobliżu szkoły. Zlikwidowali dzikie wysypiska śmieci. Tuż przy głównym zejściu na plażę na wydmie znaleźli pocisk z II Wojny Światowej.

więcej zdjęćW gazetach kołobrzeskich napisali o nas:

Niewybuch przy sprzątaniu

Podczas akcji "Sprzątanie Świata" prócz "normalnych" śmieci zdarzają się różne dziwne rzeczy, najczęściej lodówki czy telewizory. Rekordowe znalezisko zdobyli tym razem uczniowie SP nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu. Na plaży niedaleko szkoły znaleźli niewypał z II Wojny Światowej.

Uczniowie SP nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Arciszewskiego sprzątali teren wokół szkoły, park nadmorski i plażę. To właśnie na plaży znaleźli pocisk. Opiekunka uczniów i koordynatorka akcji w szkole Bożena Ponikiewska opowiada: - Tuż przy głównym zejściu na plażę na wydmie, dzieci zauważyły coś zardzewiałego, myśleli, że to złom. Od razu zabroniłam im podchodzić do znaleziska, bo może to być niewypał. Zawiadomiłam inspektor Monikę Ostrowską z Urzędu Miasta, która była odpowiedzialna za sprzątanie. Do przyjazdu saperów niewybuchu pilnowali funkcjonariusze Straży Miejskiej i Straży Granicznej. Tym razem saperzy przyjechali bardzo szybko i podjęli niewybuch. Po Lidlu i beczkach na plaży było to siódme czy ósme tego typu znalezisko w Kołobrzegu w tym roku.
Tegoroczna akcja "Sprzątanie Świata - Polska 2007" odbywa się w dwóch terminach. W sierpniu zorganizowano międzynarodową akcję Sprzątania Bałtyku. Drugi etap Sprzątania Świata odbył się 14-6 września pod hasłem: "Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świec przykładem!". Dotyczy oszczędzania surowców naturalnych, energii, materiałów. Chodzi o zwrócenie uwagi na przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i na to, co każdy z nas może zrobić sam w domu, aby środowisku było lżej. Okazuje się, że wystarczy zagotować wodę na kawę czy herbatę na konkretną ilość szklanek, a nie cały czajnik wody, by przyczynić się do oszczędzania wody, energii elektrycznej czy gazu a także mieć wpływ na czystość powietrza.
W Kołobrzegu najliczniejszy udział w Sprzątaniu Świata wzięły szkoły. W Urzędzie Miasta przygotowano worki na śmieci, oraz specjalne worki przeznaczone do tak zwanej zbiorki selektywnej, rękawice oraz ulotki informacyjne o celach kampanii. Zieleń Miejska podstawiła kontenery na śmieci i zapewniła harmonijny ich odbiór. Jednak tego typu akcje, chociaż są potrzebne, gdyż uświadamiają konieczność dbania o środowisko naturalne, są niewystarczające. O czystość w naszym otoczeniu powinniśmy dbać na co dzien. W Kołobrzegu szczególnie powinniśmy dbać o plaże, które są naszym bogactwem. W tej sprawie piszą do redakcji i czytelnicy mieszkający przy W. Portowej. Zauważyli, że po godz. 16.00 "Plaża zamienia się w przytulisko dla pijących piwko oraz wybieg i WC dla psów, a morze w kąpielisko dla tych miłych czworonogów. Żaden z ich właścicieli nie zniża się do posprzątania odchodów, a jest to problem w całym mieście. Bierze się to stąd, że bardzo rzadko widać tu policję oraz Straż Miejską patrolującą plażę oraz brak stosownych znaków. Plaże nie są sprzątane - miliony niedopałków papierosowych, papiery, zbite butelki i puszki po piwie."
Artur Gliszczyński z MOSiR, któremu podlegają plaże wyjaśnia, że przy każdym zejściu na plaże umieszczone są tablice zakazujące wprowadzania psów. Niestety, są one systematycznie niszczone lub kradzione przez złomiarzy. Obecnie metalowe znaki zostaną zastąpione znakiem namalowanym na murku przy zejściach na plażę. - Właściciele psów nie przestrzegają przepisów. Potrzebna jest pomoc Straży Miejskiej i nakładanie mandatów. To samo dotyczy pijących piwo. Tu potrzebna jest współpraca policji. W sezonie letnim kołobrzeskie plaże sprzątane były przez Zieleń Miejską dwukrotnie w godz. 5.00-8.00 rano oraz po godz. 18.00. Raz w tygodniu na plaże wjeżdżała maszyna z sitem przesiewającym piasek i wybierająca szkło, puszki, niedopałki. Po sezonie plaża jest sprzątana trzy razy w tygodniu, ale sprzęt z sitem nie może pracować przy mokrym piasku. Trzeba jednak stwierdzić, że czystość nie tylko plaż zależy od społeczeństwa i jego kultury. MB
Uczniowie z "piątki" sprzątali park i plaże

Butelki, puszki i … pocisk

Blisko setka uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi przez kilka dni sprzątała park nadmorski i plażę w pobliżu szkoły. Dzieci zlikwidowały dwa dzikie wysypiska i znalazły na plaży pocisk z II Wojny Światowej.
Niewypał leżał na plaży, blisko wydm. - Najpierw myśleliśmy, że to jakiś zardzewiały pojemnik, ale jak zobaczyłam z tylu zawleczkę, natychmiast powiadomiłam Straż Miejską - mówi Bożena Ponikiewska, opiekunka uczniów i koordynatorka akcji w szkole. Na miejsce błyskawicznie przyjechali strażnicy miejscy i patrol Straży Granicznej, którzy pilnowali pocisku do przyjazdu saperów.
Uczniowie ruszyli dalej do akcji. W parku zlikwidowali dwa dzikie wysypiska, zebrali po kilka worków szkła, plastykowych opakowań i puszek. – Tym razem był mniej śmieci niż na wiosnę, gdy braliśmy udział w sprzątaniu z okazji Dnia Ziemi - oceniają uczniowie i opiekunowie, którzy od kilku lat biorą udział w Międzynarodowej Akcji Sprzątania Świata. Uczniowie zauważyli, że w tym roku plaża zachodnia była bardzo czysta, co może świadczyć o tym, że latem dobrze była sprzątana przez służby miejskie. Najwięcej śmieci było w parku, pod krzakami, w ustronnych miejscach. (ed)

Archiwum newsów


[ powrót - poprzednia strona ]

BIP
FACEBOOK
DZIENNIK

Dziennik elektroniczny:

Logowanie do dziennika

Poradniki

CYBERNAUCI
SPONSORZY
Telefon zaufania
Pajacyk
Bezpieczny internet


Informacje

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Urząd Miasta Kołobrzeg

Urząd Gminy Kołobrzeg

Miejska Biblioteka Publiczna

Regionalne Centrum Kultury

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Losowa Fotka
jpg_24.JPG
jpg_24.JPG
HEJ KOLĘDA, KOLĘDA !!! - 2016
Pogoda

Pogoda dla Kołobrzegu
według onet.pl