Strona Główna * Panel poczty * Kontakty * Plan lekcji 27 Październik 2018, 17:18

sobek_1 Szkoła
Symbole
Orlik 2012

sobek_1 Oddział Przedszkolny
Oddział przedszkolny 3,4,5-latków
Oddział przedszkolny 5,6-latków "0"
Koncepcja pracy oddziału przedszkolnego

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW
Teatr lekcją życia - 2012
Teatr lekcją życia - 2012

Biorąc pod uwagę zarówno potrzeby środowiska, zainteresowania, jak i możliwości (kadra, baza techniczna) podjęliśmy się przygotowania i realizacji projektu Teatr lekcją życia. Uczestnikami projektu byli Członkowie Stowarzyszenia Feniks i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi.

Uczniowie oraz członkowie Stowarzyszenia pierwszą część projektu rozpoczęli od cyklu zajęć warsztatowych (maj-czerwiec 2012 r). Odbyły się warsztaty plastyczne, warsztaty teatralne; wspomagane terapeutycznie przez, psychologa i psychiatrę. Zajęcia prowadzone były indywidualnie i grupowo. W okresie wakacji wszystkie działania zawieszono, aby już w pierwszych dniach września kontynuować pracę.

Warsztaty teatralne poprowadziła Elżbieta Kamińska, warsztaty plastyczne kontynuowała Elżbieta Polak. Wprowadzono nowe propozycje tj. warsztaty muzykoterapeutyczne, które poprowadził Krzysztof Subocz i ćwiczenia logopedyczne, które poprowadziła Izabela Kramarz. Grupę terapeutyczną wzmocnił Jarosław Wosicki - psycholog. Prowadzone warsztaty i zajęcia miały na celu rozwój wiedzy i umiejętności podopiecznych np. możliwość nawiązywania kontaktów poprzez uczenie prowadzenia rozmów o swoich sprawach wykorzystując różne formy sposobu porozumiewania się i dotychczasowe doświadczenia. Tego typu doświadczenia pomogły poprawić funkcjonowanie i aktywność poszczególnych osób w środowisku poza grupą warsztatową. Poza tym pozwoliło na rozwijanie umiejętności samodzielnego działania i budowania odpowiedzialności poprzez powierzanie zadań członkom zespołu.

W tej części projektu prowadzona była intensywna praca nad rolami poprzez które uczestnicy projektu mieli okazję wzmocnić poczucie własnej wartości. Opowiadając w swoim środowisku o działaniach i przeżyciach związanych z przygotowaniem spektaklu wielu z nich zaczęło być postrzeganych przez innych, jako osoby aktywne. Uczestnicy projektu wzięli udział w profesjonalnych spektaklach teatralnych pt."Tygrys Pietrek" (młodsi) i "Romeo i Julia" (starsi). Wspólne wyjście na spektakle teatralne było nie tylko sympatyczną formą spędzenia wolnego czasu, ale kolejną szansą na wzrost wiedzy o teatrze i przełamywanie własnych barier. Stworzono w ten sposób kolejną okazję do rozmów dotyczących przeżyć, wrażeń, charakterystyki postaci itp. Osoby uczestniczące w projekcie mogły zaobserwować jak różnorodny jest teatr, jakie wykorzystuje środki itp. Całość projektu zakończą spektakle teatralne, w dniu 29.10.2012 r o godz. 13.00 w Sali widowiskowej RCK.

Organizator : Stowarzyszeniem Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz ich Rodzin i Ich Przyjaciół ,,Feniks” w Kołobrzegu

Współpraca: Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu

Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 14000 złotych.

•   zaproszenie

• Archiwum newsów