Tydzień Papieski. Wielkie dziękczynienie SP 5 na koniec ,,Tygodnia Papieskiego” - 2018
Dodane przez admin dnia 28 maj 2018

Cały tydzień był wspomnieniem osoby naszego Patrona Szkoły - świętego Jana Pawła II. W tym czasie odbyły się liczne konkursy, m.in. plastyczne, wiedzy, sprawności fizycznej. Był też czas na pokaz filmu chrześcijańskiego oraz wspólne grillowanie.

Jednak centrum naszego świętowania wyznaczyła Msza Święta dziękczynna za Dyrekcję naszej szkoły, nauczycieli, uczniów i pracowników administracji.

W piątek 18 maja, w dniu urodzin naszego Patrona, cała społeczność szkolna , na czele której szli Poczet Sztandarowy, Dyrekcja Szkoły i nauczyciele, wyruszyła do kościoła Podwyższenia Świętego Krzyża przy ulicy Jedności Narodowej.

Uczniowie trzymali w rękach żółto-białe flagi papieskie i radośnie machali nimi podczas przemarszu. W kościele podczas Eucharystii rozbrzmiewały pieśni papieskie. Czytanie z dnia przeczytała Pani Dyrektor Agnieszka Grzegorczyk- Maziarz. Oprawę muzyczną przygotowała p. Ewa Krzewina i p. Elżbieta Kamińska. Po mszy świętej p. Dyrektor wręczyła nagrody uczestnikom konkursów .

Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w Tydzień Papieski. To ogrom pracy, ale i wielka radość z tego, że mogłam liczyć na waszą pomoc oraz wsparcie. Myślę, że Jan Paweł II - nasz Patron przyglądał się na nas z nieba i nam błogosławił.

WYNIKI REJONOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Jan Paweł II Wielki Patriota”

Notatka: p. Krystyna Zachaczewska, p. Elżbieta Kamińska