Dodane przez admin dnia 11 kwiecień 2015

KAŻDY DZIEŃ W SZKOLE JEST CIEKAWY - 2015

„KAŻDY DZIEŃ W SZKOLE JEST CIEKAWY” LIST OD ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO, EKSPERYMENTY Z JAJKIEM W KL. I B

W dn. 31.03.2015r. na uczniów klasy I b czekało w szkole szereg niespodzianek.

KAŻDY DZIEŃ W SZKOLE JEST CIEKAWY - 2015

W dn. 31.03.2015r. na uczniów klasy I b czekało w szkole szereg niespodzianek.

Jajko – symbol życia, ale i Świąt Wielkanocnych okazało się przedmiotem bardzo ciekawych eksperymentów. Zanurzone na kilkanaście godzin w occie – odwapniło się, stało się miękkie i przezroczyste. W świetle latarki – dzieci mogły zobaczyć je od środka. W zachwyt wprawiło uczniów skaczące jajeczko. Obserwowali różnice w szybkości ruchu, wprawiając jajka surowe i ugotowane w ruch obrotowy.

Na ostatniej godzinie lekcyjnej – Pani Sekretarka przyniosła pierwszakom list od Zajączka, który polecił im kierować się drogą wyznaczoną przez zielone strzałki. U celu – na I holu - dzieci znalazły swoich szafkach jajeczka - prezenty od autora listu. Radości było, co nie miara. Podsumowaniem ciekawego dnia była gazetka szkolna o tematyce wielkanocnej, którą nasi zdolni uczniowie będą mogli już samodzielnie przeczytać.

To był kolejny ciekawy i ekscytujący dzień w szkole.

Notatka: p. Małgorzata Chmiel