Dodane przez admin dnia 29 marzec 2016

Śniadanie wielkanocne w III c - 2016

Patrzcie, ile na stole leży pisanek!
Każda ma oczy malowane, naklejane. (...)
Pisanki nie są do jedzenia!
Z pisanek się wyklują
Świąteczne życzenia.
/D. Gellner "Pisanki" /

23 marca, tuż przed przerwą świąteczną, razem z naszymi Paniami urządziliśmy sobie śniadanie wielkanocne. Nasi Rodzice przygotowali tradycyjne potrawy, a my przystroiliśmy stoły tak jak w domu.
Na początku dowiedzieliśmy się o tradycjach świąt Wielkiej Nocy. Zaskoczyło nas to, że obchodzone są w pierwszą niedzielę, po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Ze zwyczajów zapamiętaliśmy najbardziej śmigus- dyngus, święcenie palemek, rodzinne śniadanie i oczywiście malowanie jajek , choć oczywiście jest to tylko część bogatej tradycji najstarszych i najważniejszych świąt chrześcijaństwa.
Złożyliśmy sobie najserdeczniejsze życzenia. Usiedliśmy do posiłku. Było bardzo miło i rodzinnie... bo jak powiedziała nasza Pani- jesteśmy właśnie taką szkolną rodziną, która wspiera się i przeżywa razem także święta. Ogarnęła nas magia Świąt Wielkiej Nocy...
WESOŁYCH ŚWIĄT W RODZINNEJ ATMOSFERZE
ŻYCZĄ UCZNIOWIE KLASY III C WRAZ Z PANIA