Dodane przez admin dnia 15 marzec 2015

Nauka w Remizie strażackiej w Drzonowie - 2015

Zdobywać wiedzę przez działanie, to najlepsza forma poznania.
Uczniowie koła „Bezpieczny Uczeń” wybrali się do miejsca, gdzie mogli wykonać samodzielnie linię gaśniczą, rozmawiać przez krótkofalówki, ubrać się w strój strażaka, przykręcić, odkręcić zamki.

„Stań się najbardziej zaangażowanym
i entuzjastycznym człowiekiem, jakiego znasz”.
( H.J Brown „ Mały Poradnik Życia”)

Zdobywać wiedzę przez działanie, to najlepsza forma poznania.
W myśl zasady: Bądź bezgranicznie ciekawy.
Pytaj często: „Dlaczego”?
I pytali Strażaków z Drzonowa z panem Królikowskim na czele, którzy nie żałowali czasu, sił dla „Młodych Odważnych” ze Szkoły Podstawowej Nr5.
A zimno było, wiatr doskwierał na dachu samochodu. A młodzieży wszędzie było pełno. Zdjęcia wszystko wam powiedzą, zapraszamy do oglądania.
Był to ostatni element nauki do Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który odbędzie się 20.03.15. Życzcie nam szczęścia, proszą o nie: Agnieszka, Wiktoria i Hubert z klas szóstych, Zuzia z klasy piątej.
Jeżeli chcielibyście sprawdzić się w wiedzy pożarniczej, udzielania pierwszej pomocy, to wejdźcie na stronę www.skurow.pl. Tam można przygotować się do testu. Powodzenia!

Notatka: p. Anna Olejnik