"Cała Polska czyta dzieciom" – kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji w I b - 2014
Dodane przez admin dnia 30 listopad 2014

Mama Zosi w dniu 27.11.2014r. odwiedziła dzieci z kl. I b przynosząc ze sobą książkę Martyny Wojciechowskiej „Dzieciaki świata”. Przeczytała im opowieść o chłopcu z plemienia Himba mieszkającym w Namibii.

Słuchając o przygodach afrykańskiego rówieśnika, jego troskach i radościach, dzieci poznały inną kulturę, obyczaje, tradycyjne wartości i sposoby życia, a dzięki temu nauczyły się tolerancji i wrażliwości. Dzieci w Afryce tak samo śmieją się i płaczą, mają tylko inne marzenia. Historia afrykańskiego chłopca nie była smutna, raczej pouczająca i zmuszająca do myślenia.

Serdecznie dziękujemy Mamie Zosi i prosimy o jeszcze.

Dzieci z klasy I b.

Notatka: p. Małgorzata Chmiel