Dodane przez admin dnia 26 styczeń 2014

Pasowanie uczniów na czytelników - 2014

Dnia 15 I 2014 r. w naszej bibliotece szkolnej odbyło się kolejne pasowanie uczniów na czytelników, tym razem z klasy I A.

Pasowanie uczniów na czytelników - 2014

Pierwszoklasiści z dużym zainteresowaniem obejrzeli teatrzyk kukiełkowy z zagadkami pt. "Zostań przyjacielem książek" przygotowany przez dzieci z koła przyjaciół biblioteki. Początkujący czytelnicy wykazali się bogatą wiedzą na temat zasad poszanowania książek oraz zachowania w bibliotece. Tak jak ich poprzednicy zaliczyli bezbłędnie wszystkie próby i złożyli przyrzeczenie, że będą czytać oraz szanować książki. Następnie pani Jola kolejno pasowała uczniów dotykając ich ramienia książką. Każdy nowy czytelnik na pamiątkę otrzymał kolorową zakładkę, aby mógł jeszcze bardziej dbać o książki. Na zakończenie wizyty w bibliotece wszyscy uczniowie wypożyczyli po raz pierwszy książeczki.

Serdecznie gratulujemy!

Notatka: p. Jolanta Gruszczyńska