Orliki gola - 2009
Dodane przez admin dnia 18 listopad 2009

Orliki gola - 2009

12 listopada 2009r. naszą szkołę odwiedzili redaktorzy TVP1 przygotowujący program edukacyjno - sportowy dla dzieci i młodzieży „Orliki gola” .

HALLOWEEN - 2009

12 listopada 2009r. naszą szkołę odwiedzili redaktorzy TVP1 przygotowujący program edukacyjno - sportowy dla dzieci i młodzieży "Orliki gola".

Kamera programu "Orliki gola" podróżując po całym kraju, pokazuje rozwój piłkarski w miastach i wsiach, budowę boisk, przebieg rywalizacji w wielkich i mniejszych turniejach piłkarskich. W programie można nauczyć się zasad gry w piłkę nożną dzięki lekcjom, jakich udzielą czołowi piłkarze, trenerzy.

Program "Moje Boisko - Orlik 2012", został przedstawiony przez Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Donalda Tuska podczas Expose w dniu 23 listopada 2007 roku, a przygotowany był przez Ministra Sportu i Turystki Mirosława Drzewieckiego i zakładał budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju.

13 grudnia 2008 roku Prezydent Miasta Janusz Gromek, Przewodnicząca Rady Miasta Urszula Dżega - Matuszczak, Poseł RP Sebastian Karpiniuk, Wicemarszałek Marek Hok uroczyście otworzyli kompleks sportowy zrealizowany w projekcie "Moje Boisko - Orlik 2012".

Propagując jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych nauczyciele naszej szkoły próbują poprzez sport wychowywać i edukować uczniów. Z kompleksu boisk korzystają nasi uczniowie niemal przez cały rok. Nasza drużyna piłkarska pod okiem oddanych nauczycieli podnosi swoje umiejętności.

Migawki z wizyty będzie można obejrzeć na początku grudnia w jednym z niedzielnych wydań programu w TVP1 "Orliki gola".