Dodane przez admin dnia 17 styczeń 2016

Pasowanie uczniów klasy I A na czytelników - 2016

Dnia 13 01 2016 w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klasy I A na czytelników. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do wypożyczania książek oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli inscenizacje "Kram z zagadkami bajkowych postaci" przygotowaną przez uczennice z klasy IV C, uczestniczące w zajęciach kółka bibliotecznego". Podczas spotkania uczniowie klasy I wykazali się dużą wiedzą na temat zasad poszanowania książek oraz zachowania w bibliotece. I wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem, zasadami wypożyczania i księgozbiorem. Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki. i zostali pasowani na czytelnika. Każdy uczeń na pamiątkę otrzymał kolorową zakładkę, aby mógł jeszcze bardziej dbać o książki. Na zakończenie wizyty w bibliotece wszyscy uczniowie wypożyczyli po raz pierwszy książeczki. Serdecznie gratulujemy!

Notatka: p. J. Gruszczyńska