Dodane przez admin dnia 21 październik 2017

Spotkanie z panem dietetykiem w klasie IIc i IIIa - 2017

Klasa IIc w tym roku szkolnym realizuje innowację pedagogiczną „Ze zdrowiem ci do twarzy. Wiele tematów które realizujemy dotyczy zdrowia i zasad zdrowego odżywiania. 10 października odwiedził nas dietetyk, p. Bogusław Władełek. W zajęciach uczestniczyli też uczniowie klasy IIIa. Pan dietetyk opowiedział nam o właściwym odżywianiu, szczególnie w czasie kiedy organizm dopiero się kształtuje. Przypomniał nam, co należy jeść, aby być silnym i zdrowym oraz wskazał na produkty, których należy unikać. Mieliśmy okazję obejrzeć ciekawy film dotyczący ludzkiego organizmu i jego funkcjonowania. Spotkanie było bardzo interesujące. Dużo się nauczyliśmy i przypomnieliśmy sobie wiele cennych rad dotyczących naszego zdrowia.
Aby utrwalić sobie tematykę dotyczącą zdrowia, uczniowie klasy IIC wykonali wspólny projekt „Nasza klasowa książka kucharska”. Każdy z uczniów napisał przepis na zdrową potrawę, wykonał do niej ilustrację lub umieścił zdjęcie potrawy. Klasowa książka kucharska zachęca nas do zdrowego odżywiania. Niektóre dania z naszej książki kucharskiej spróbujemy przyrządzić w klasie!

Notatka: p. Elżbieta Kociela