Dodane przez admin dnia 25 marzec 2015

70 ROCZNICA WALK O KOŁOBRZEG I ZAŚLUBIN POLSKI Z MORZEM BAŁTYCKIM - 2015

Poczet sztandarowy naszej szkoły w dniach 17 i 18 marca 2015 roku wziął udział w obchodach 70 rocznicy Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem Bałtyckim.

70 ROCZNICA WALK O KOŁOBRZEG I ZAŚLUBIN POLSKI Z MORZEM BAŁTYCKIM - 2015

Obchody rozpoczęły się 17 marca 2015 r. mszą w Bazylice mniejszej. Po uroczystej mszy nastąpił przemarsz w stronę ratusza miejskiego gdzie rozpoczęło się Zgromadzenie Patriotyczne z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Następnie o godzinie 15.00 na Cmentarzu Wojennym odbył się uroczysty Apel Poległych. Zgromadzeni Kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, mieszkańcy Kołobrzegu i turyści uczcili pamięć poległych żołnierzy, walczących o wyzwolenie Kołobrzegu w marcu 1945 r. 18 marca 2015 r. pod pomnikiem Zaślubin Polski z Morzem odbyła się dalsza część uroczystości. Jak co roku młodzież Ligi Morskiej i Rzecznej złożyła ślubowanie. Falochronowi wschodniemu portu kołobrzeskiego nadano imię Kaprala Franciszka Niewidziajły.

Notatka: p. Aldona Przybylska, p. Halina Zawada