Dodane przez admin dnia 24 wrzesień 2018

Sybiracki szlak pamięci - 2018

W ramach zadania ,,Sybiracki szlak pamięci” Związek Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu przeprowadziło dwa konkursy dla dzieci i młodzieży ( maj-czerwiec 2018r.). Podczas obrad Jury w składzie : Alicja Stokłosa ( polonistka) , Ireneusz Szuniewicz (specjalista ds. reklamy) , Zbigniew Bulikowski ( sekretarz Zarządu Związku Sybiraków w Kołobrzegu) po sprawdzeniu zgodności prac z regulaminami konkursów , po zapoznaniu się z nimi, podjęli następującą decyzję. W konkursie plastycznym pt.,, Nasze drogi do Polski” oceniono prace w dwóch .

Laureatami konkursu w kat. klas I-IV zostali uczniowie kołobrzeskich szkół :
ex aequo II miejsce Wiktoria Milczarek ( SP3) i Szymon Goluch ( SP5)
III miejsce Maja Buza ( SP5)

Laureatami konkursu w kat. klas V-VII zostali również uczniowie kołobrzeskich szkół :
I miejsce – Emil Malepszak ( SP3)
ex aequo II miejsce Jan Cieniuch ( SP nr 7) i Jan Jakubowski (SP nr 3)

Wyróżnienie otrzymał: Jakub Grzebielucha (SP nr 3)

Wyróżnienie specjalne- Prezesa Związku Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu otrzymała Maja Sinta (SP nr 4)

W konkursie literackim pt.,,Wdrodze do Polski ”(opowiadanie) dla klas gimnazjalnych Jury przyznało :
Grand Prix Wiktorii Andrulonis z Kołobrzegu
ex aequo I miejsce zajęły: Maria Bogdańska i Nadia Marzner ( z Grzybowa)
ex aequo II miejsce zajęli: Maciej Jartym ( Gryfice) i Wojciech Klus z Kołobrzegu
III miejsce zajęła Klaudia Szczuryk z Kołobrzegu
Wyróżnienia otrzymali :Zuzanna Stankiewicz i Malkolm Pletty z Kołobrzegu
Laureaci otrzymali nagrody finansowe, rzeczowe i dyplomy.
Podsumowania konkursów dokonano podczas obchodów 79 rocznicy napaści Rosji na Polskę w 1939 r i obchodów Światowego Dnia Sybiraka w Sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury. Najciekawsze prace były wyeksponowano w holu ośrodka.
GRATULUJEMY zarówno laureatom , jak i ich opiekunom szkolnym.
Sfinansowano ze środków Województwa Zachodniopomorskiego