Dodane przez admin dnia 28 październik 2008

Dzień otwarty w Lasach Państwowych

Z okazji Europejskiego Tygodnia Leśnego 24 października dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w Dniu Otwartym w Lasach Państwowych.

Dzień otwarty w Lasach Państwowych

Europejski Tydzień Leśny został ogłoszony w 46 krajach europejskich przez ministrów odpowiedzialnych za lasy. Proklamowano go 7 listopada 2007r. w Warszawie podczas V Konferencji Ministerialnego Procesu Ochrony Lasów w Europie.

Z okazji Europejskiego Tygodnia Leśnego (20 - 24.10.2008), 24 października dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w Dniu Otwartym w Lasach Państwowych. Na zaproszenie przez Nadleśnictwo Gościno dwie klasy naszej szkoły, klasa IIc z wychowawczynią panią Anną Olejnik i opiekunem SK Ligi Ochrony Przyrody panią Bożeną Ponikiewską oraz klasa Vc z wychowawczynią panią Joanną Zosik, zwiedzały szkółkę leśną we Włościborzu.
Dzieci miały możliwość zwiedzenia kwater sadzonek drzew leśnych oraz pól siewnych, zapoznały się z podstawami nowoczesnej gospodarki leśnej jako najważniejszego elementu ochrony przyrody i ekosystemów ziemskich.

"Las z wiedzą czeka na NAS" - mogli się o tym przekonać członkowie SK Ligi Ochrony Przyrody.
Zaproszenie na zielone lekcje, przekazane ustami leśników, znakami tablic, a przede wszystkim swoim szumiącym pięknem wiedzy, było okazją do przybliżenia praw przyrody młodym ekologom oraz starań człowieka o zachowanie jej bogactw.