Dodane przez admin dnia 19 wrzesień 2016

Sprzątanie Świata - Polska 2016

W trzeci weekend września (16 - 18/IX) przypada akcja ekologiczna "Sprzątanie Świata - Polska 2016", promująca postawy ekologiczne w społeczeństwie. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Sprzątanie Świata - Polska 2016

Szkoła Podstawowa nr 5 w Kołobrzegu zgłosiła swój udział w w/w akcji. 19 września w sprzątaniu udział wzięli członkowie Szkolnego Koła Przyrodniczo - Ekologicznego klas I - III oraz wychowankowie świetlicy. Terenem, który sprzątaliśmy był park nadmorski przylegający do naszej placówki oraz pas nabrzeża morskiego. Sprzątanie odbyło sie na 2 i 3 godzinie lekcyjnej w ramach zajęć koła. Wcześniej odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas akcji sprzątania. Zebraliśmy sporo śmieci, głównie plastik i papier. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy.

Relacja ze sprzątania została zarejestrowana w Fundacji Ekologicznej Nasza Ziemia.

Notatka: p. B. Ponikiewska - koordynator z ramienia szkoły