Dodane przez admin dnia 27 grudzień 2013

Ludzie wokół mnie - 2013

Wraz z końcem roku kalendarzowego zakończyliśmy w naszej szkole projekt profilaktyczny w ramach programu socjoterapeutycznego dla uczniów - "Ludzie wokół mnie".

Ludzie wokół mnie - 2013

Uczestnicy zajęć zdobyli wiedzę z zakresu mechanizmów ludzkiego zachowania się oraz mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności emocjonalnych i społecznych, jak i umiejętności rozpoznawania i nazywania swoich uczuć, kierowania emocjami, radzenia sobie ze stresem, asertywnych zachowań, prawidłowej komunikacji czy umiejętności pracy w grupie. Nauczyli się również uczciwego dyskutowania, sztuki negocjacji i osiągania kompromisów. Głównym celem warsztatów było rozwijanie umiejętności interpersonalnych w kontakcie z innymi ludźmi oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi, ułatwiającymi kontakt z innymi ludźmi i radzenie z samym sobą.

Program warsztatu obejmował elementy:

• Treningu interpersonalnego nastawionego na poznanie siebie oraz rozwijanie umiejętności kontaktu z innymi;
  • Treningu asertywności, polegającego na kształceniu pewności siebie i inicjatywy w relacjach z rówieśnikami;
  • Treningu komunikacji, opartego o naukę jasnego wyrażania swoich potrzeb;
  • Aktywności kreatywnej, burza mózgów, pogadanka, odegranie scenek sytuacyjnych.

W programie socjoterapeutycznym uczestniczyło 25 uczniów z klas IV – VI. Odbyło się 35 warsztatów psychoedukacyjnych.

Program zrealizowała Pani Milena Garbacz-Zatorska – psycholog szkolny.

Projekt był możliwy dzięki wsparciu i dofinansowaniu ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta Kołobrzeg.

Dziękujemy za pomoc w realizacji projektu.

Notatka: p. Milena Garbacz-Zatorska