Dodane przez admin dnia 23 grudzień 2016

LINGUA MASTER – KONKURS JĘZYKOWY – 2016

Troje uczniów z klas szóstych ( Karina Belz, Szymon Hebda i Sebastian Kostrubiec) reprezentowało naszą szkołę w I edycji Międzyszkolnego Konkursu Językowego ,, Lingua Master”, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 4 w Kołobrzegu.

LINGUA MASTER – KONKURS JĘZYKOWY – 2016

Konkurs składał się z dwóch etapów – indywidualnego ( test pisemny ) i zespołowego ( zagadki multimedialne). Rywalizacja zespołowa miała formę loterii multimedialnej i sprawdzała wiedzę z zakresu geografii, historii, znajomości ważnych postaci i miejsc krajów anglo i niemieckojęzycznych. W tej części liczyła się strategia i współpraca w grupie. Drugim etapem była konkurencja indywidualna sprawdzająca znajomość słownictwa, przysłów i umiejętność tłumaczenia zarówno w języku angielskim, jak i polskim. Możemy z dumą powiedzieć, że mamy wspaniałych lingwistów, wśród których największy sukces odniosła Karina , zajmując IV miejsce w tej kategorii. To pierwszy konkurs łączący dwa języki obce, już czekamy na przyszłoroczny, bo jesteśmy bogatsi o kolejne doświadczenia i wiedzę. Serdecznie gratulujemy Karinie, Szymonowi i Sebastianowi.

Notatka: p. A. Waleriańczyk