Dodane przez admin dnia 14 czerwiec 2018

"Kreatywna Przestrzeń" - "Wszystko zależy od Ciebie" - 2018

W świetlicy szkolnej był realizowany Program profilaktyczno - wychowawczy "Wszystko zależy od Ciebie" jako działania w ramach Projektu "Kreatywna Przestrzeń". Osoby objęte wsparciem w ramach Projektu to grupa świetlicowa (wychowankowie klas I - IV). Spotkania odbywały się cyklicznie w okresie od 29/I do 23/IV 2018 r. - 10 jednostek lekcyjnych (Dziennik Innych Zajęć).
Tematyka zajęć obejmowała następujące hasła przewodnie:
1. Integracja - "Jesteśmy grupą"
2. Asertywność "Uzależnieniom powiedz << NIE>>!"
3. Komunikacja - "Czy dobrze się rozumiemy?"
4. Integracja - "Razem raźniej"
5. "Żyjemy zdrowo".
Głównym celem Programu "Wszystko zależy od Ciebie" było promowanie zdrowego stylu życia, ukazującego postawy asertywne, szczególnie umiejętności odmawiania i mówienia "nie" alkoholowi i innym używkom, kształtowanie postawy trzeźwości oraz odpowiedzialności za siebie, podejmowanie świadomych decyzji za własne życie i zdrowie. Były to również główne cele szkolnego konkursu plastycznego, który był podsumowaniem Projektu "Kreatywna Przestrzeń". Prezentacja uczestników Projektu, w tym laureatów konkursu, odbyła się na holu głównym szkoły, na wystawie pokonkursowej "STOP uzależnieniom" - "Wszystko zależy od Ciebie", na tzw. tablicy moderacyjnej. Szkoła nasza otrzymała dofinansowanie na zakup tablicy moderacyjnej dwustronnej - tekstylnej oraz nagród dla laureatów konkursu ze środków budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg 85154 Przeciwdziałanie Alkoholizmowi.

Notatka: p. Bożena Ponikiewska - osoba odpowiedzialna za realizację Projektu