Dodane przez admin dnia 13 grudzień 2016

BADACZE TAJEMNIC PRZYRODY – 2016

BADACZE TAJEMNIC PRZYRODY- taką nazwę wybrali uczniowie klas czwartych wraz z opiekunem dla swojego Klubu Młodego Odkrywcy.

BADACZE TAJEMNIC PRZYRODY – 2016

Podstawą działania Klubu jest EKSPERYMENT – zarówno jego treść, jak i sposób wykonywania. Spotkania Klubowiczów to więc czas przeznaczony na poznawanie, odkrywanie otaczającego świata przez wspólne eksperymentowanie, wykonywanie doświadczeń.
Samodzielność wyzwala pozytywne emocje w procesie nauki – dzieci nie tylko zyskują ciekawe doświadczenie, ale lepiej chłoną i rozumieją nowe zagadnienia.
Na spotkaniach, które się już odbyły, uczniowie pod okiem opiekuna , samodzielnie przeprowadzili pierwsze eksperymenty. Dowiedzieli się między innymi jak działa ciśnienie atmosferyczne oraz to jakie przedmioty toną, a jakie pływają i dlaczego.

„ Powiedz mi – a zapomnę,
Pokaż mi – a zapamiętam,
Pozwól mi zrobić – a zrozumiem”.

Notatka: p. A. Głąbik – opiekun KMO kl.IV