Dodane przez admin dnia 27 kwiecień 2008

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2008

16 kwietnia o godzinie 9.00 uczniowie III klas napisali pierwszy w życiu egzamin - Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2008.

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2008

Głównym celem Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty jest uzyskanie kompleksowej informacji o poziomie umiejętności uczniów, którzy kończą obecnie etap kształcenia zintegrowanego.
Sprawdzian zaplanowano na 1,5 godziny. W tym czasie uczniowie rozwiązali test, który składał się z tekstu i ułożonych do niego zadań otwartych i zamkniętych. Celem tych zadań jest sprawdzenie umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji zorganizowany został przez "Gazetę Wyborczą" i Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

Więcej informacji (test, odpowiedzi): www.sprawdzian.operon.pl