Dodane przez admin dnia 15 marzec 2016

Dzień Otwarty - 2016

3 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu odbył się Dzień Otwarty. Rodzice przyszłych pierwszoklasistów wraz z dziećmi wzięli udział w imprezie. Uczniowie klasy I c i II a przywitali miłych gości piosenkami. Podczas gdy rodzice uczestniczyli w spotkaniu z Panią Dyrektor i specjalistami, najmłodsi goście zwiedzali naszą szkołę. Przygotowano dla nich przeróżne atrakcje. Dzieci uczestniczyły w zabawie tanecznej i grach sportowych z najprawdziwszym wodzirejem. W tym dniu maluszki miały okazję poczuć się jak pierwszoklasiści, którzy zasiadają w szkolnej ławce. Starsi uczniowie z koła przyrodniczego pokazywali budowę ciała człowieka oraz uczyli jak korzystać z mikroskopu. Członkowie Bractwa Rycerskiego zaprezentowali sposób wykonania kolczugi; dzieci mogły przymierzyć zbroję rycerską oraz obejrzeć modele grodów.
Podczas zwiedzania szkoły do dzieci dołączyli rodzice, którzy na bieżąco mogli zadawać pytania dotyczące placówki. Na zakończenie przygody z naszą szkołą najmłodsi, zaproszeni goście pobawili się w basenie z kulkami. Po tylu atrakcjach aż trudno było się rozstać…
Impreza miała na celu zachęcenie dzieci w wieku przedszkolnym do przyjścia w szkolne mury oraz przedstawienie placówki w bliski doświadczeniu dziecka sposób.

Notatka: p. Sylwia Kamecka