Dodane przez admin dnia 02 listopad 2013

Sukces uczniów naszej szkoły - 2013

Dnia 29.10.2013 r odbył się regionalny konkurs historyczny "Wokół Józefa Wybickiego i hymnu polskiego". Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 2 pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Sukces uczniów naszej szkoły - 2013

Miło nam jest powiadomić, iż uczniowie reprezentujący naszą szkołę:
1. Dudek Diana klasa V a
2. Nowosad Bartek klasa VI b
3. Perliński Karol klasa VI c

wykazali się znakomitą wiedzą o twórcy naszego hymnu zdobywając I miejsce pokonując szkoły podstawowe i gimnazja.

W konkursie wzięły udział następujące szkoły: Sp3, Sp4, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum Ustronie Morskie, Gimnazjum Dygowo.
Przystąpieniem do konkursu było wykonanie pracy plastycznej na temat twórcy hymnu narodowego, którą wykonała Wiktoria Andrulonis z klasy IV b - dzięki jej pracy zespół naszej szkoły otrzymał maxymalną liczbę punktów.
Następnie uczniowie zmagali się z testem wiedzy: o życiu Józefa Wybickiego, znajomością Pieśni Legionów, postaci historycznych, a także szeregu pytań nt działalności Józefa Wybickiego.

Gratulujemy zwycięzcom !!!

Opiekunem konkursu była pani Aldona Przybylska.

Notatka: Aldona Przybylska