Dodane przez admin dnia 28 maj 2017

Projekt edukacyjny „Tydzień Życzliwości” w Szkole Podstawowej Nr 5 edycja 2017

W placówce, jak co roku odbył się projekt edukacyjny Tydzień życzliwości mający na celu propagowanie zasad kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego oraz rozwijanie sprawności komunikacyjnej uczniów.

Projekt edukacyjny „Tydzień Życzliwości” w Szkole Podstawowej Nr 5 edycja 2017

Realizacja projektu umożliwia uczniom nabycie następujących umiejętności:
• efektywnego porozumiewania się w różnych sytuacjach konfliktowych z rówieśnikami,
• efektywnego współdziałania w zespole i pracy w grupie ze szczególnym naciskiem na współdziałanie z rówieśnikami niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie, z zachowaniem obowiązujących norm.

Realizując projekt, uczniowie:
• doskonalą nawyki kulturalnych zachowań w różnych sytuacjach,
• rozumieją konieczność eliminowania z języka wulgaryzmów,
• codziennie używają zwrotów i form grzecznościowych,
• przygotowują się do rozpoznawania wartości moralnych, dokonywania wyborów i hierarchizacji wartości,
• utrwalają nawyki kulturalnych zachowań w różnych sytuacjach,
• kształtują postawę dialogu, umiejętność słuchania innych i rozumienia ich poglądów.

Projekt angażuje wszystkich uczniów oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu. W ramach tygodnia w szkole odbyły się dwa przedstawienia profilaktyczne „Supełki – zwierzakowo” – rozwijanie empatii i szacunku wobec zwierząt i kształtowanie opiekuńczej postawy wobec słabszych oraz „Wielka ucieczka” – traktujący problem uzależnień od dopalaczy oraz nauki asertywności i zdrowego stylu życia.

Notatka: p. Milena Garbacz - Zatorska