Dodane przez admin dnia 28 luty 2010

Potrzebujesz pomocy? - Zadzwoń! - 2010

Telefony alarmowe odbierane są przez cała dobę przez Policję, Straż Pożarną, Pogotowie Ratunkowe. Często w słuchawce można rozpoznać glos dziecka, które wzywa pomocy do chorej mamy, babci, zauważa pożar – chce po prostu zawiadomić o grożącym niebezpieczeństwie. O takich sytuacjach niejednokrotnie słyszeliśmy w przekazach medialnych.

W dniu 25.02.2010 w naszej szkole po raz kolejny gościliśmy przedstawicieli kołobrzeskiej Policji, którzy w ramach akcji "Potrzebujesz pomocy? - Zadzwoń!" spotykają się uczniami i przypominają jak należy korzystać z telefonu w razie niebezpieczeństwa.

Do uczniów klas 1-3. trafiły magnesy z informacjami o numerach alarmowych oraz trzema podstawowymi pytaniami zadawanymi przy zgłoszeniach:

• Jak się nazywasz?,
  • Gdzie mieszkasz?
  • Co się stało?

Wszystko po to, aby w razie konieczności, kiedy będzie to niezbędne dziecko wiedziało jak reagować na zagrożenie. Taki magnes można umieścić chociażby na lodówce i mieć zawsze na oku informacje o numerach alarmowych.