Dodane przez admin dnia 20 styczeń 2015

X Regionalny Przegląd Jasełek - 2015

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu wśród organizatorów X Regionalnego Przeglądu Jasełek IDĄ KOLĘDNICY

X Regionalny Przegląd Jasełek - 2015

Jesteśmy dumni, że w dniach 13, 14 oraz 15 stycznia 2015 roku mogliśmy współorganizować ten niezwykły JUBILEUSZ w naszym mieście. Zwłaszcza, że do Kołobrzegu zjechało się w tym roku aż 613 utalentowanych uczestników tworzących 20 zespołów teatralnych z całego regionu. Zamierzone cele przeglądu czyli kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych i integracja środowisk twórczych całego regionu zostały w pełni zrealizowane, a każdy kolędnik został obdarowany i doceniony. Optymizmem na dalsze lata napawa nas fakt, że od 1996 roku przez scenę zaprezentowało swoje artystyczne talenty aż 4761 uczestników. Były przemówienia, liczne podsumowania, gratulacje i niesłychanie ciepłe słowa. Komisja konkursowa po wielogodzinnych obradach przyznała zespołom WYRÓŻNIEŃIA I i II stopnia oraz tytuły LAUREATA, natomiast Grand Prix X Regionalnego Przeglądu Jasełek otrzymał zespół teatralny "Jedyneczka" z Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu. Podczas uroczystej gali na scenie Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta można było podziwiać niesamowicie utalentowanych gimnazjalistów pod kierunkiem Małgorzaty Błachowiak. Natomiast w holu wyeksponowano wystawę fotografii kolędników z ostatnich dziesięciu lat. W imieniu organizatorów gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom i zapraszamy za rok.

Notatka: p. Elżbieta Kamińska