Dodane przez admin dnia 09 maj 2010

Dzień Ziemi - 2010

Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu, podobnie jak w latach poprzednich, uczestniczyła w obchodach „Dnia Ziemi”. Tegoroczna V akcja odbyła się 22-go kwietnia tj. w czwartek pod hasłem „Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek".

Dzień Ziemi - 2010

W akcji brali udział uczniowie klas: IV a, V a, VI c oraz wychowankowie świetlicy szkolnej wraz z nauczycielami: Agnieszką Magdzińską, Olgą Sitarską-Pietrzak, Sylwią Kamecką, Dorotą Konert oraz Łukaszem Łaputem. Koordynatorem akcji była Julita Bonkowska.

Wielkie sprzątanie rozpoczęło się o godz. 10.40. Każdej klasie został przydzielony inny teren. Uczniowie podczas sprzątania używali rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane do foliowych worków, które przygotował dla nas Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego oraz Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu. Akcja przebiegała sprawnie, uczniowie zebrali około 34 worków odpadów, wśród których przewagę stanowił papier, szkło, plastik, puszki. Wśród śmieci znalazło się również stare radio, telewizor, stolik ogrodowy, wykładzina.

Uporządkowano teren parku nadmorskiego w szczególności okolice stawu, który znajduje się przy ulicy Arciszewskiego oraz odcinek plaży na wysokość Szkoły Nr 5. Po zakończeniu akcji sprzątania uczniowie otrzymali soki, drożdżówki, wafelki oraz upominki w postaci długopisu i smyczy do kluczy.

„Sprzątanie Świata” jest akcją niebywale potrzebną, gdyż zachęca ludzi do działania, uczy odpowiedzialności, pobudza inicjatywę i pomysłowość. Jestem przekonana, że tego typu akcje owocują chęcią dbania o środowisko i udowadniają, że są niezwykle istotnym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.