Dodane przez admin dnia 03 luty 2014

Z wizytą w oddziale "0" B- prezentujemy swoje umiejętności - 2014

Akcja: Z wizytą w klasie „0” B- prezentujemy swoje umiejętności!

20. grudnia wybraliśmy się do najmłodszych kolegów – Przedszkolaków. Koło „Bezpieczny Uczeń” pokazało na czym polega program profilaktyczny szkoły pod nazwą - „Bezpieczny w szkole i w świetlicy”.

Z wizytą w oddziale "0" B- prezentujemy swoje umiejętności - 2014

Akcja: Z wizytą w klasie „0” B- prezentujemy swoje umiejętności!

Nasze zdjęcia z wycieczek, np.: my na przejściu dla pieszych, my u strażaków, my w czasie jazdy rowerami, przybliżyły tematykę pokazu.

Sześcioro uczniów klasy III D Julia U., Paulina M., Patryk P., z klasy I B: Kacper B., Ignacy. Ada K. pokazali jak przystąpić do ratowania życia ludzkiego nieprzytomnemu, z zatrzymaniem akcji serca, spotkanemu na ulicy człowiekowi.

Taki pokaz mogliśmy wykonać dzięki manekinom „Ania”, które otrzymaliśmy dzięki fundacji Jurka Owsiaka.

• Sześciolatki utrwaliły sobie schemat: 2 wdechy i 30. uciśnięć na klatkę piersiową.
  • Przypomniały nam numery alarmowe i sposób podawania najważniejszych danych dyspozytorce.

Dziękujemy Panie Anetce z grupy „O” B za ręcznie wykonane breloki do kluczy, które otrzymaliśmy za nasz występ.

Część Koledzy! Do następnego spotkania!

Notatka i zdjęcia: p. Anna Olejnik