Dodane przez admin dnia 10 październik 2012

Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem - 2012

Dnia 8 października w publicznej bibliotece młodzieżowej przy ul. Brzozowej odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem - lubianym i cenionym autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz tłumaczem literatury anglojęzycznej. W spotkaniu brały udział następujące klasy wraz z nauczycielami: klasa III C - P. Anna Olejnik; klasa IVA - P. Ewa Pieczyńska; klasa IV B - P. Sylwia Kamecka. Nad całością czuwała P. Jolanta Gruszczyńska.

Autor w niezwykle zabawny i ciekawy sposób zapoznał młodych czytelników z wykonywaną przez niego pracą nauczyciela j. angielskiego, pisarza, tłumacza. Zapraszał do swojego stolika ochotników na pogawędkę na temat jego książek. Podczas rozmowy zapoznawał dzieci z akcją i wątkiem książki, nie zdradzał jednak do końca wszystkich szczegółów dalszych zdarzeń i losów bohaterów. Aby więc dowiedzieć się, co działo się potem i jakie było zakończenie książki należy po nią sięgnąć i przeczytać. Całe spotkanie przebiegało w ciepłej i życzliwej atmosferze. Dzieci szybko nawiązały dobry kontakt z P. Pawłem, chętnie brały udział w różnych eksperymentach literackich, słuchały go z uwagą i zadawały wiele pytań na temat jego życia i twórczości.

W końcowym etapie spotkania autor rozdawał chętnym słuchaczom autografy.

Po zakończonym spotkaniu w lawinowym tempie wzrosło zainteresowanie książkami Pawła Beręsewicza. Dlatego też w naszej bibliotece niebawem pojawią się takie tytuły książek, jak: „Co tam u Ciumków”, „Ciumkowe historie w tym jedna smutna”, „Wielka wyprawa Ciumków”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Kiedy chodziłem z Julką Maj”, „Na przykład Malgośka”, „Zawodowcy”, „Czy wojna jest dla dziewczyn”

Życzę miłej lektury!

Notatka: p. Jolanta Gruszczyńska