MISTRZOSTWA MIASTA KOŁOBRZEG W TENISIE STOŁOWYM – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - 2016
Dodane przez admin dnia 06 listopad 2016

Dnia 3.11.2016 r. uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w zawodach Tenisa Stołowego organizowanych przez Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy w ramach IMS (Igrzyska Młodzieży Szkolnej).

Reprezentację Naszej szkoły tworzyli:
Juszczak Wojciech, Ciesielski Patryk, Michalak Kuba, Dzikiewicz Kornelia.

Do zawodów gminnych zgłosiły się trzy szkoły: SP3, SP9 i SP5. Prawo gry w zawodach powiatowych miał tylko zwycięzca zmagań gminnych. W finale powiatowym czekała już na rywala drużyna SP Drzonowo, która jako jedyna zgłosiła chęć gry w zawodach. Rywalizacja o mistrzostwo Miasta Kołobrzeg nabrała więc smaku. Grano do 3 wygranych setów. W pierwszym meczu zawodnikom z SP5 przyszło zmierzyć się z uczniami SP9. Po zaciętym pojedynku po wygraną sięgnęli zawodnicy z SP9, gdzie decydująca była gra deblowa, w której Nasi Uczniowie prowadzili już 2:0 ale ostatecznie to rywale zwyciężyli 3:2 i cały mecz takim samym stosunkiem punktów (3:2). W drugim pojedynku (z SP3) zawodnicy Naszej szkoły podrażnieni porażka w poprzednim meczu, zwyciężyli po walce do samego końca w takim samym stosunku punktowym (3:2), jak w pierwszym meczu. Ostatecznie drużyna SP5 zdobyła 2 miejsce i walkę o mistrzostwo Powiatu musi odłożyć na kolejny rok szkolny. Gratulujemy Naszym uczniom i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Notatka: p. J. Szcześniak