Dodane przez admin dnia 09 kwiecień 2016

OBCHODY KATYŃSKIE - 2016

Dnia 9.04.2016 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach katyńskich oddając hołd i pamięć ofiarom, które zostały zamordowane w 1940 r. w Katyniu, Starobielsku , Ostaszkowie Kozielsku ,Miednoje. Byli wśród nich oficerowie Wojska Polskiego - wybitni dowódcy i stratedzy, policjanci, urzędnicy, uczeni, profesorowie wyższych uczelni, artyści, lekarze, nauczyciele, prawnicy. Stanowili oni w dużej mierze elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy.

Minutą ciszy upamiętniono ofiary Katastrofy Smoleńskiej, którzy zginęli w podróży lotniczej udając się na uroczystości 70-lecia zbrodni katyńskiej.

Cześć ich pamięci.

Notatka: p. A. Przybylska