CYBERNAUCI – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci - 2017
Dodane przez admin dnia 15 październik 2017

W dniach 4.10 i 10.10 w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach projektu „Cybernauci”, który wchodzi w skład programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna+”.

4.10.2017 trzy grupy uczniów (klasy 6a, 6c, 7c)wzięły udział w warsztatach, które miały pomóc w bezpiecznym korzystaniu z cyberprzestrzeni oraz właściwym reagowaniu na zagrożenia. Odkrywali też korzyści wynikające z korzystania z Internetu.
10.10.2017 rodzice spotkali się z Emisariuszem Bezpiecznego Internetu w trakcie którego dowiedzieli się, w jaki sposób mogą wykorzystać Internet jako narzędzie rozwoju swojego dziecka, jakie korzyści wynikają z jego używania, oraz co robić, aby nie spotkać się z niebezpieczeństwami.
Tego samego dnia nauczyciele spotkali się z trenerem, żeby wzmocnić swoje kompetencje w zakresie korzystania z Internetu, zainspirować się w zakresie pracy z użyciem nowych technologii, poznać miejsca, gdzie mogą szukać nowych informacji.

Notatka: p. Karol Grabowski