Dodane przez admin dnia 18 luty 2016

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika - 2016

W miesiącu styczniu odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. Uczniowie z poszczególnych klas składali uroczyste przyrzeczenie w dniach:
13.01.2016 r - klasa I A
20.01.2016 r. – klasa I B,
20.01.2016 r. – klasa I C,
27.01.2016 r. – klasa I D

Podczas uroczystości pasowania dzieci rozmawiały na temat biblioteki, na temat zasad zachowania w bibliotece i wypożyczania książek. Pierwszoklasiści wyszukali w księdze dobre rady książki, zapoznali się z nimi i już wiedzą, w jaki sposób szanujemy książki i dbamy o nie. Dzieci obejrzały również przedstawienie uczennic z koła bibliotecznego „Kram z zagadkami bajkowych postaci” i kiedy wszystkie zagadki zostały przez nie rozwiązane przystąpiły do złożenia uroczystej obietnicy, po czym nastąpił akt pasowania na czytelnika. Nowo upieczeni czytelnicy wypożyczyli samodzielnie swoje pierwsze książki. Życzymy im jak najwięcej zapału w poznawaniu zaczarowanego świata bajek i baśni, oraz świata niezwykłych przygód, podroży i dziwów.

Notatka: p. J. Gruszczyńska