Dodane przez admin dnia 23 kwiecień 2012

Światowy Dzień Ziemi - 2012

W piątek 20/IV - uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi.

Światowy Dzień Ziemi - 2012

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest corocznie wiosną 22/IV, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie oraz budzenie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody.

W akcji "Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek" udział wzięły następujące klasy:

• III C (opiekun - p. A. Duwe)
  • IV A (opiekun - p. J. Całkowska)
  • IV B (opiekun - p. K. Willma)
  • IV C (opiekun - p. J. Zosik)
  • V A (opiekun - p. A. Przybylska)

"Sprzątamy wokół naszych rzek i jezior" jest imprezą cykliczną odbywającą się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu. Terenem, który sprzątaliśmy to Park Nadmorski im. Jedności Narodowej, obszar leśny przy ulicy Arciszewskiego oraz pas nadmorski. W akcji udział wzięło około 100 osób. Uczniowie naszej szkoły (członkowie Koła Przyrodniczego klas IV - VI oraz Koła Ekologicznego klas I - III) dokonali nasadzeń roślin na terenie naszej placówki (iglaki - tuje/trzmieliny/krzewuszki/ i inne). Rośliny, posiłek regeneracyjny - kiełbaski/bułki/woda/wafelki oraz drobne pamiątki zostały zasponsorowane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu - serdecznie dziękujemy.
    Podsumowaniem akcji było wspólne grillowanie i świętowanie Dnia Ziemi.

Wszystkim uczniom i nauczycielom biorącym udział w akcji ekologicznej dziękujemy.

Koordynatorzy akcji szkolej - p. Bożena Ponikiewska oraz p. Joanna Zosik.