Dodane przez admin dnia 24 wrzesień 2018

WYBORY DO ZARZĄDU PARLAMENTU UCZNIOWSKIEGO - 2018

W czwartek, 20 września br. odbyły się wybory do Zarządu Parlamentu Uczniowskiego. Po trwającej przeszło półtora tygodnia kampanii wyborczej, w której to kandydaci do Zarządu Parlamentu Uczniowskiego SP 5 prezentowali swoje sylwetki oraz propozycje dotyczące działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej Szkoły, miało miejsce głosowanie – uczniowie głosowali na swoich faworytów zaznaczając nazwiska na specjalnie przygotowanych kartach wyborczych, które wrzucano do urny wyborczej.
W wyniku demokratycznych – powszechnych, równych, bezpośrednich i tajnych wyborów do ścisłego Zarządu Parlamentu Uczniowskiego dostali się uczniowie, którzy otrzymali największą ilość głosów:
1. Mateusz Michalski – 93 głosy,
2. Nikola Maj – 82 głosy,
3. Karolina Sagan – 72 głosy.

Pozostali uczniowie – kandydaci będą wchodzili w skład Zarządu Parlamentu Uczniowskiego, pełniąc funkcję doradczą oraz kontrolną, a wśród nich znaleźli się: Karolina Juszczak, Antoni Gryń, Mateusz Milczarczyk, Maja Witkowska, Nikola Łatak, Marika Kukiełczyńska, Witosława Nadziejko.

Szczegółowe informacje dotyczące ilości oddanych głosów, także na poszczególnych kandydatów, znajdują się w Protokole wyników wyborów, sporządzonym przez koordynatorów akcji – p. Marzannę Ziomek oraz p. Magdalenę Korytowską.

Notatka: p. Magdalena Korytowska