Dodane przez admin dnia 22 marzec 2015

Nietypowa lekcja historii w Ic - 2015

19.03.2015r. klasa I „c” wybrała się do Muzeum Kołobrzegu „Patria Colbergiensis”. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z historią Kołobrzegu. Uczniowie podziwiali bogate zbiory muzealne. Pierwszaki oglądały medale, mapy, obrazy, rzeźby, dokumenty, przedmioty codziennego użytku oraz militaria.

Za pomocą nowoczesnej multimedialnej formy przekazu uczniowie poznali niezwykle barwną historię Kołobrzegu. Oglądali film ukazujący dzieje miasta, podczas którego podziwiali dawny Kołobrzeg. Dzieciom udało się rozpoznać niektóre budynki i miejsca. Wizyta w muzeum to nietypowa lekcja historii. Pierwszaki wróciły do szkoły pełne wrażeń. Są teraz świadome tego, jak bardzo ważna jest znajomość historii Kołobrzegu – swojej „Małej Ojczyzny”.

Notatka: p Aneta Czechowicz