Dodane przez admin dnia 30 listopad 2014

KAŻDY DZIEŃ W SZKOLE JEST CIEKAWY - 2014

Pierwszaki uczą się, badają, kultywują tradycję.

Zmysły to podstawa rozwoju każdego człowieka, bowiem dostarczają one informacji o otaczającym nas świecie, wpływając na proces uczenia się i poznawania. Warto, zatem znać ich rolę.

KAŻDY DZIEŃ W SZKOLE JEST CIEKAWY - 2014

Pierwszaki uczą się, badają, kultywują tradycję.

W piątek – 28.11.2014r. uczniowie kl. I b i I c dowiedzieli się o roli zmysłów w życiu człowieka i przeprowadzali doświadczenia z nimi związane. Dzieci badały różnymi zmysłami otaczający świat. Przekonały się o tym, że wyłączenie jednego zmysłu zakłóca odbiór innego (zasłonięte oczy – odgadywanie smaków); poznawały zmysł dotyku (badanie faktury przedmiotów, ich nacisk); dowiedziały się, że z pudełka po chusteczkach higienicznych można zrobić instrument strunowy; przekonały się, że woda, jak lupa powiększa widziane przez nią przedmioty; odgadywały zapachy, nie widząc ich źródła i inne.

Wiedza o zmysłach w praktyce na pewno będzie zapamiętana na długo, jak i wszystkie te lekcje, w których dzieci działały, eksperymentowały, tworzyły, a przez to uczyły się.

To był bardzo ciekawy, radosny i pouczający dzień.

Notatka: p. Małgorzata Chmiel