Dodane przez admin dnia 21 maj 2016

TANECZNE PRZERWY - 2016

Wesoła muzyka, taniec, cała szkoła tańczy w jednym rytmie... W naszej szkole podjęliśmy inicjatywę organizacji przerw międzylekcyjnych w bardzo niebanalny sposób – wspólnie tańcząc... Organizatorami tejże inicjatywy są opiekunowie Parlamentu Uczniowskiego. Przedstawicielki Parlamentu Uczniowskiego, uczennice klas V., odpowiedzialne są zaś za stronę „techniczną” przedsięwzięcia – przygotowują podkład muzyczny, aranżują układy taneczne, są odpowiedzialne za sprzęt muzyczny, a przede wszystkim energicznie zachęcają uczniów całej szkoły do uczestniczenia we wspólnej zabawie, która odbywa się w piątki na pierwszej długiej przerwie o godz. 11.25 oraz w razie niepogody – w środy, także o godz. 11. 25.
Pomysł organizacji „Tanecznych przerw”, bo tak właściwie nazywa się ten projekt, niesie za sobą wiele korzyści, a uśmiechnięte twarze dzieci oraz grona pedagogicznego wskazują, że ta idea ma nie tylko wielkie powodzenie, ale i głębszy sens. Od dawna wiadomo, że taniec jest idealnym połączeniem muzyki, rytmu, ruchu, intelektu i emocji.. Taniec to doskonały sposób na spędzenie przyjemnych chwil aktywnie. Pozwala na oderwanie się od codziennych problemów.
Daje zastrzyk energii, pozwala kontrolować stres. W tańcu nie ma znaczenia wiek i stopień sprawności. Tańczyć mogą dzieci, młodzież, osoby starsze. Choć nie zawsze nam wychodzi, ruchy są śmieszne i dziwne, to jednak nie ma to znaczenia, liczy się nasze samopoczucie. Ważne jest byśmy czerpali z tego radość. Pląsanie przynosi same korzyści!
Istotnym aspektem „tanecznej” inicjatywy jest także integracja pomiędzy uczniami całej szkoły, począwszy od „pierwszaczków” aż do uczniów klas VI., którzy bez przeszkód porozumiewają się kodem wspólnej zabawy, radości, uśmiechu. Wyzwalane podczas tańca endorfiny czynią naszą szkolną społeczność szczęśliwszą!!!

Notatka: p. M. Korytowska