Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych - 2011
Dodane przez admin dnia 17 grudzień 2011

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych - 2011

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu odbyła się uroczystość, na której prezentowali się uczniowie klas integracyjnych oraz dzieci z Oddziału Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci z Autyzmem i Pokrewnymi Zaburzeniami.

Na scenie zaprezentowano różnorodne formy artystyczne takie jak: inscenizacje, układy taneczne, grę na instrumentach oraz popisy wokalne. Nauczyciele i uczniowie wykazali się dużym zapałem, ogromną fantazją i pomysłowością w aranżacji utworów i choreografii układów tanecznych. Występy dzieci niepełnosprawnych, które na co dzień mają różne problemy i ograniczenia, wraz ze zdrowymi rówieśnikami były wzruszające i radosne.
Występy dzieci były gromko oklaskiwane przez wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Podajmy sobie ręce” a pani Dyrektor z uznaniem wręczyła wykonawcom słodkie podziękowania.