Dodane przez admin dnia 23 maj 2015

Wizyta II a w miejskiej bibliotece - 2015

15 maja uczniowie IIa odwiedzili Miejską Bibliotekę w Kołobrzegu i wzięły udział w niezwykle ciekawej i pouczającej lekcji bibliotecznej. Uczniowie poznali zasady funkcjonowania biblioteki, prowadzenia kart bibliotecznych i oznaczania książek. Oglądali bogate i urozmaicone księgozbiory. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się pięknie ilustrowane książki o różnorodnej tematyce, które z chęcią oglądały. Uczniowie przypomnieli sobie jak szanować i dbać o książki oraz jakie korzyści przynosi nam obcowanie z książką. Obejrzeliśmy też ciekawy teatrzyk pt. „Kot w butach”, a następnie w czterech zespołach wykonaliśmy ciekawe portrety głównego bohatera bajki.
Każdy uczeń wyszedł z biblioteki bardzo zadowolony. Zajęcia miały na celu rozbudzenie pasji czytelniczej i chyba się to udało, bo wielu uczniów złożyło obietnicę, że wrócą do biblioteki z rodzicami, aby się do niej zapisać i z niej korzystać.

Notatka: p. E. Kociela