Dodane przez admin dnia 09 styczeń 2018

22 grudnia grano i śpiewano Jezusowi ! – 2018

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klas II a , III c i III d zaangażowali się w wystawienie jasełek bożonarodzeniowych pod tytułem ,, On jest Królem” W specjalnie przygotowanych strojach młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, przeszkadzający im diabeł , byli Aniołowie, pasterze, trzej Królowie i współczesna rodzina. Publiczność mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. W dzisiejszych czasach, tak samo jak 2000 lat temu, Jezus pukał do drzwi i szukał schronienia w niejednym sercu człowieka. Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i kolęd w wykonaniu III c uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że święta Bożego Narodzenia są przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli, rodziców i gości.
Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były wyrazem uznania publiczności za piękne przedstawienie.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała Dyrektor Szkoły, p. Agnieszka Grzegorczyk-Maziarz, która podziękowała aktorom i chórowi za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.
Chciałam bardzo, ale to bardzo serdecznie podziękować rodzicom dzieci z klasy II a za pomoc w przygotowaniu dzieci do tej roli , za stroje i poświęcony czas. Dziękuję również p. Ani Olejnik za współpracę w przygotowaniu tego przedstawienia.

Notatka: p. Krystyna Zachaczewska