Dodane przez admin dnia 05 maj 2016

Witaj majowa Jutrzenko… Święta majowe w SP 5 - 2016

Mali patrioci z naszej szkoły upamiętnili święta narodowe przygotowując plakaty i wystawę. Uczczono w ten sposób święto ludzi pracy i 12 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej obchodzone 1 maja.

Witaj majowa Jutrzenko… Święta majowe w SP 5 - 2016

Przygotowano informacje o barwach narodowych honorując w ten sposób święto Flagi 2 maja.
Ryciny Ojców Konstytucji: Hugo Kołłątaja, Stanisława Staszica, Stanisława Augusta Poniatowskiego, Ignacego Potockiego, Stanisława Małachowskiego przypomniały nam wydarzenia z 1791 roku, kiedy Polacy opracowali jako jedni z pierwszych na świecie Konstytucję. Ustawę Zasadniczą, w której umieszczono prawa dla wszystkich grup społecznych. Niestety konstytucja nigdy nie została wprowadzona w życie.
Dziękujemy naszym wspaniałym uczniom za zaangażowanie i przygotowanie prac.

Notatka: p. K. Marchowiecka