Dodane przez admin dnia 07 maj 2018

WITAJ MAJ, TRZECI MAJ... - 2018

27 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający 227 rocznicę uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA. Uczniowie zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu. W montażu słowno – muzycznym przybliżyli okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej konstytucji oraz podkreślili znaczenie tego wydarzenia dla dalszych losów polskiego narodu. Wszyscy w skupieniu i z powagą wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Zaangażowanie w przygotowanie uroczystości oraz dojrzała postawa patriotyczna uczniów klasy V C i VII B są godne pochwały.

Dnia 3 maja 2018 r. Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w miejskich obchodach ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA. Uroczystość rozpoczęła się w Bazylice Konkatedralnej mszą odprawioną w intencji narodu. Następnie pochód przeszedł pod pomnik marszałka J. Piłsudskiego, gdzie odbyło się zgromadzenie patriotyczne.

Notatka: p. Aldona Przybylska i p. Halina Zawada