Międzynarodowe Sympozjum Naukowe „Autyzm – efektywne sposoby uczenia w praktyce i w badaniach” - 2014
Dodane przez admin dnia 15 październik 2014

10 października 2014 roku terapeutki Oddziału Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci z Autyzmem i Pokrewnymi Zaburzeniami w Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu wzięły udział w VIII Międzynarodowym Sympozjum Naukowym „Autyzm – efektywne sposoby uczenia w praktyce i w badaniach” zorganizowanym w Instytucie Psychologii w Gdańsku pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Podczas sympozjum swoje osiągnięcia i badania z zakresu zastosowania analizy behawioralnej stosowanej prezentowali specjaliści z kraju i z zagranicy.

Oddział Wczesnego Wspomagania ze Szkoły Nr 5 z Kołobrzegu zaprezentował się podczas sesji plakatowej opisującej metody i techniki pracy specjalistycznych placówek zajmujących się terapią autyzmu. Oprócz kołobrzeskiego oddziału w sesji plakatowej wzięły udział ośrodki z Gdańska, Poznania , Szczecinka, Torunia, Krakowa i Warszawy.

Notatka: p. Eliza Dziubak