Dodane przez admin dnia 04 marzec 2015

Lekcja matematyki w IIa - 2015

Rzeczywiste uczenie odbywa się poprzez doświadczenie, które angażuje umysł i emocje.

Lekcja matematyki w IIa - 2015

„Tworzymy własną grę matematyczną” to temat przeprowadzonej lekcji matematyki w klasie IIa. Uczniowie przekonali się, że lekcja matematyki wcale nie musi być nudna i żmudna. Sami zaprojektowali i wykonali gry planszowe, utrwalającą mnożenie i dzielenie, a następnie w nie zagrali. Wykonali je bardzo kolorowo i mieli mnóstwo swoich własnych, ciekawych rozwiązań i propozycji. Dzieci dobrze się bawiły. Jednocześnie był to sprawdzian zdobytych wiadomości, sposób na zdobycie nowych i doskonalenie umiejętności matematycznych.

Notatka: p. Elżbieta Kociela