Dodane przez admin dnia 10 czerwiec 2018

Pracownicy PUP na lekcjach doradztwa zawodowego - 2018

05.06.2018 r. uczniowie klas VII uczestniczyli w zajęciach zawodoznawczych prowadzonych przez panią Kamillę Russ oraz panią Katarzynę Herdzik , doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy w Kołobrzegu.

Pracownicy PUP na lekcjach doradztwa zawodowego - 2018

Tematyka przeprowadzonych zajęć obejmowała:
- informacje o lokalnym rynku pracy ( w tym informacje dot. zawodów nadwyżkowych, równoważnych, deficytowych);
- oczekiwań pracodawców względem potencjalnych pracowników;
- informacje o zasadach funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy w Kołobrzegu, formach wsparcia realizowanych przez Urząd ( pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe, szkolenia zawodowe, środki na podjęcie działalności gospodarczej, prace interwencyjne, staże).
Dodatkowo poruszono problemy wejścia młodych ludzi na rynek pracy oraz konieczność kontynuowania nauki w celu zdobycia jak najlepszych kwalifikacji zawodowych. Młodzież poznała również statystyki ukazujące zależność liczby osób bezrobotnych od ich poziomu wykształcenia. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, prowadzonej dyskusji, chętnie zadawali pytania dotyczące lokalnego rynku pracy oraz możliwości znalezienia zatrudnienia w przyszłości. Lekcje zawodoznwcze wszystkim uczestnikom bardzo się podobały, zwiększyły świadomość uczniów o realiach rynku pracy oraz zasadności nauki. Bardzo dziękujemy zaproszonym doradcom zawodowym za przybycie i przeprowadzenie ciekawych zajęć.

Notatka: p. Lutosława Koc-Kozakowska