PRZYGOTOWANIE DO KANONIZACJI JANA PAW£A II - 2014
Dodane przez admin dnia 03 maj 2014

PRZYGOTOWANIE DO KANONIZACJI JANA PAW£A II - 2014

PRZYGOTOWANIE DO KANONIZACJI JANA PAW£A II

W naszej szkole przez dwa dni trwa³y zmagania uczniów dotycz±ce wiedzy o Janie Pawle II.

Rozszerzona zawarto¶æ newsa

W zdrowym ciele zdrowy duch - 2014

PRZYGOTOWANIE DO KANONIZACJI JANA PAW£A II

24 kwietnia klasy 0 – III uczestniczy³y w Turnieju Wiedzy o Janie Pawle II.
W sali gimnastycznej zebra³y siê wszystkie klasy ubrane na galowo. Uczniowie klas III: Wiktoria Stegienta oraz Oliwier G³owacki wprowadzili spo³eczno¶æ uczniowsk± w atmosferê rado¶ci z kanonizacji Patrona naszej Szko³y. Dawid Olczak za¶piewa³ ulubion± piosenkê Papie¿a "BARKÊ".
Do ³awek zasiad³y 3 osobowe zespo³y klasowe, które konkurowa³y z sob± o miano najlepszego zespo³u.
Odby³y siê 4 konkurencje w tym: labirynt - jak doj¶æ do Papie¿a, puzzle z ¿ycia Jana Paw³a II, ¿yciorys wraz z pytaniami, rysunki z podró¿y Ojca ¦wiêtego oraz rebusy.

Pierwsze miejsce zaj±³ zespó³ z klasy I a .
Drugie miejsce zaj±³ zespó³ z klasy I c, I b, II a, II b, II c, III a, III b, III c, III d oraz "0".
Ka¿dy zespó³ otrzyma³ nagrodê dla siebie i swojej klasy.
Dziêkujê serdecznie JURY : p. El¿biecie Leszczyñskiej, p. Anecie Nowak, p. El¿biecie Kocieli , p. Annie Mojsiewicz oraz p. Paw³owi Krejer.
Dziêkujê za dekoracjê : p. Sylwii Kameckiej i p. Annie Ma³ek.

wiêcej zdjêæ

25 kwietnia 2014 to drugi dzieñ obchodów kanonizacji Jana Paw³a II.

Szko³y Podstawowe a szczególnie uczniowie klas IV – VI z powiatu ko³obrzeskiego w³a¶nie 25 kwietnia o godz. 9.00 spotka³y siê w naszej Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Paw³a II na I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II pt. "Wielki Polak w umys³ach dzieci".

Patronat Honorowy nad Konkursem obj±³ Proboszcz Parafii Podwy¿szenia ¦wiêtego Krzy¿a w Ko³obrzegu O. Mariusz Fa³kowski.

Na Konkurs zg³osi³o siê 20 uczestników z siedmiu szkó³: Zespó³ Szkó³ Publicznych z Rymania , Szko³a Podstawowa z Drzonowa, Szko³a Spo³eczna "Morska Kraina" , Szko³y z Ko³obrzegu nr 3, 5, 6, 8 .

OTO WYNIKI KONKURSU

Jakub Nowakowski Morska Kraina K – g
Juliusz Targosz Morska Kraina K – g

Jury :
O. Mariusz Fa³kowski proboszcz Parafii Podwy¿szenia ¦wiêtego Krzy¿a w Ko³obrzegu
Kat. Dorota Spychalska
Kat. Wies³awa Ziêba
Kat. Krystyna Zachaczewska
Nagrody wrêcza³ O. Mariusz Fa³kowski
Dla wszystkich uczestników przygotowano nagrody oraz papieskie kremówki .

Dziêkujê osobom które przygotowa³y uczniów do konkursu :
Ks. Tomaszowi Kmiecik, kat. Dorocie Spychalskiej, kat. Wies³awie Ziêbie, Kat. Teresie Jó¿wik, kat. Iwonie Lubacz, kat. El¿biecie Kamiñskiej, p. Emilii Dziedzic oraz opiekunom: kat. Krystynie Siereckiej, p. Justynie z Drzonowa, p. Anecie z SP 6.

Dziêkujê i zapraszam za rok.
Odpowiedzialna Krystyna Zachaczewska

wiêcej zdjêæ