Dodane przez admin dnia 09 październik 2016

Wielkie Sadzenie Roślin - 2016

Placówka nasza, jak co roku, zgłosiła swój udział do akcji ekologicznej Wielkie Sadzenie Roślin 2016, w ramach kampanii informacyjno - edukacyjnej Zielony Kołobrzeg, pod patronatem Prezydenta Miasta. 4/X na terenie szkoły zostały posadzone kwiaty cebulowe oraz drzewka i krzewy ozdobne. Uczniowie klas III (30 osób - kl. III B i przedstawiciele kl. III C) wraz z opiekunami posadzili 200 sztuk cebulek szafirków i 150 sztuk cebulicy mix. Akcja rozpoczęła się o godz. 9.30 i trwała około 1 godziny. Dzieci zostały podzielone na 5 - osobowe grupy. Każda grupa odpowiadała za swój przydzielony teren do obszdzeń. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem. Wszystkie cebulki zostały posadzone i już z niecierpliwością czekamy, gdy zakwitną wiosną. Zostały też posadzone krzewy i drzewka ozdobne. Pozyskany materiał roślinny został posadzony na terenie naszej placówki, według wcześniej przygotowanej mapy nasadzeń. Tereny zielone naszej szkoły wzbogaciły się w następujące sadzonki drzewek i krzewów: Rododendrony - 3 szt., Azalie - 4 szt., Forsycje - 3 szt., Jaśminowce - 3 szt., Migdałowce - 2 szt., Bzy Lilaki - 3 szt. oraz Bukszpany - 30 szt. Bukszpany zostały posadzone jako uzupełnienia wcześniejszych nasadzeń wokół boiska do piłki nożnej. Niestety, niektóre krzewy wymarzły lub zostały zniszczone i dlatego należało dokonać uzupełnień. W tej akcji uczestniczyli uczniowie klasy III B, reprezentanci szkolnego Koła Ekologiczno - Przyrodniczego, aktywnie angażując się w upiększanie najbliższego otoczenia. Dziękujemy Urzędowi Miejskiemu za otrzymane prezenty dla uczestników akcji. Udział w niej dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, a celem była edukacja ekologiczna dzieci w zakresie ochrony środowiska oraz upiększanie najbliższego otoczenia.

Notatka: Koordynator akcji z ramienia szkoły p. Bożena Ponikiewska