Dodane przez admin dnia 21 październik 2014

Projekt edukacyjno-profilaktyczny „Ryby nie tylko smaczne, ale i zdrowe” - 2014

W naszej szkole we współpracy z Kołobrzeską Lokalną Grupą Rybacką w dniu 10.10.2014 r. odbyły się warsztaty pod nazwą „Ryby nie tylko smaczne, ale i zdrowe”.

Projekt edukacyjno-profilaktyczny „Ryby nie tylko smaczne, ale i zdrowe” - 2014

W zajęciach uczestniczyła klasa IV. Podczas 4 godzinnych warsztatów nauczyciele przedmiotów zawodowych – gastronomicznych przeprowadzili część teoretyczną w formie prezentacji multimedialnej oraz gier i zabaw dydaktycznych oraz część praktyczną w formie warsztatów z przygotowania smacznych i zdrowych posiłków z ryb.

Uczniowie, którzy zostali podzieleni na zespoły czteroosobowe mieli okazję poczuć się jak w prawdziwej kuchni. Każda z grup miała za zadanie przygotować pyszny posiłek z ryb, np. sałatkę, kanapki z pastą rybną lub nadzienie do pomidorków.

Głównym celem projektu była promocja zdrowego odżywiania i ważnego miejsca ryb w tymże odżywianiu, promocja ryb i produktów rybnych, przełamanie niechęci dzieci do jedzenia ryb, poprzez przedstawienie tej tematyki w ciekawy dla uczniów sposób. Szczególnie ważnym celem była zaś nauka poprzez wspólne działanie.

Dzieci były zachwycone tak nowoczesną formą edukacji prozdrowotnej. Nie mogą doczekać się kolejnych projektów.

Notatka: p. Milena Garbacz-Zatorska