Dodane przez admin dnia 18 wrzesień 2008

Ekologia - "Parki i ogrody oczami młodzieży"

We wrześniu 2008 roku ukazała się książka - przewodnik po parkach pt. "Parki i ogrody województwa zachodniopomorskiego" pod redakcją pani Gosi Świderek. Uczniowie naszej szkoły są współautorami tej książki.

Ekologia - "Parki i ogrody oczami młodzieży"

Wiosną 2008 roku członkowie szkolnego Koła Ekologicznego przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Parki i ogrody oczami młodzieży", realizowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" w Łodzi.

Celem projektu było kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów oraz zmotywowanie ich do aktywnego podjęcia działań na rzecz środowiska lokalnego poprzez zwrócenie uwagi młodzieży na walory przyrodniczo-historyczne własnej miejscowości.

W ramach projektu młodzież pod kierunkiem nauczyciela-koordynatora pani Bożeny Ponikiewskiej opisała i sfotografowała park i tereny zielone w swojej miejscowości.

Opisy te złożyły się na książkę-przewodnik po parkach oraz zamieszczone zostały w internetowym przewodniku po parkach www.parki.org.

Parkiem, który został opisany jest park miejski im. Jedności Narodowej w w Kołobrzegu. W parku została wyznaczona ścieżka przyrodniczo-historyczna, opisująca przyrodę parku oraz historię powstania lapidarium niemieckiego.

Egzemplarze książek znajdują się w bibliotece szkolnej i w Urzędzie Miasta w Wydziale Komunalnym.

Galeria "Parki i ogrody oczami młodzieży":