Dodane przez admin dnia 05 luty 2016

Rozszerzona zawarto¶æ newsa

Igrzyska M³odzie¿y Szkolnej - 2016

Dnia 27 i 28.01.2016 r. Ko³obrzeski Szkolny Zwi±zek Sportowy organizowa³ Igrzyska M³odzie¿y Szkolnej na szczeblu gminnym i powiatowym w mini pi³ce siatkowej czwórek, które odby³y siê w Szkole Podstawowej nr 6 w Ko³obrzegu. Dnia 27.01.2016 r. (¶roda) w rozgrywkach rywalizowa³y dziewczêta, a dzieñ po nich ch³opcy. Nasza szko³a wystawi³a do rozgrywek zarówno zespó³ dziewcz±t jak i ch³opców. Dru¿ynê dziewcz±t reprezentowa³y:
- Paulina Mozia (Va)
- Oliwia Kubicka (VI c)
- Marta M³ynarczyk (Vb)
- Joanna Kalociñska (Vb)
- Julia Urzendowska (Va)
- Ma³ogrzata Chlebos (VIa)
- Nikola Stêpieñ (VIa)
- Paulina Miko³ajczyk (Va)
- Inga Chwoszczyñska (VIc)

W kategorii dziewcz±t do gry o zwyciêstwo przyst±pi³y cztery szko³y: SP 5, SP 6, SP 4 i SP w Ustroniu Morskim. Rozgrywki prowadzone by³y systemem „ka¿dy z ka¿dym”. W spotkaniach z SP 6 i SP 4 nasza dru¿yna musia³a uznaæ wy¿szo¶æ rywala i w obydwu spotkaniach przegra³a 2:0 w setach. W meczu o trzecie miejsce z SP Ustronie Morskie nasz zespó³ da³ z siebie wszystko i doprowadzi³ do tie-breka. Jednak w koñcówce trzeciego seta wiêcej zimnej krwi zachowa³y rywalki i zwyciê¿y³y 15:13 ustalaj±c tym samym stan spotkania na 2:1 i zdobywaj±c III miejsce.

Dnia 28.01.2016 r. (czwartek) w zawodach udzia³ brali ch³opcy. Nasz± szko³ê reprezentowali:
- Mateusz Stencel (VIc)
- Kornel Wêgorek (VIc)
- Oskar Ciesielski (Va)
- Mateusz Michalski (Vb)
- Mi³osz Leszczyñski (VIa)
- Pawe³ Bereda (VIa)
- £ukasz Strzelecki (Vc)
- Marcin Marzec (Vc)
- Gracjan Szatkowski (Va)

W rozgrywkach ch³opców do gry przyst±pi³o a¿ 8 zespo³ów: SP 5, SP 2, SP 4, SP 6 (2 zespo³y), SP Wrzosowo i SP Ustronie Morskie. Dru¿yny podzielone zosta³y na dwie grupy A i B. Nasz zespó³ trafi³ do grupy A z takimi dru¿ynami jak: SP 6 ( I zespó³), SP Ustronie Morskie oraz SP Wrzosowo. W meczu z SP 6 nasi ch³opcy dzielnie walczyli ale spotkanie zakoñczy³o siê wygran± gospodarzy 2:0. Na nastêpny mecz zespó³ SP 5 wyszed³ bardzo mocno zmotywowany co przynios³o efekt w rezultacie zwyciêstwa 2:1 po tie-breaku. I znów o wyj¶cie z premiowanego (drugiego) miejsca w grupie przysz³o nam siê mierzyæ (podobnie jak w rywalizacji dziewcz±t) z SP Ustronie Morskie. Po bardzo zaciêtym, obfituj±cym w walkê, zaanga¿owanie i ofiarno¶æ zawodników meczu, gdzie decydowa³y szczegó³y lepszy okaza³ siê zespó³ z Ustronia pokonuj±c SP 5 w tie-breaku (15-11) i ustalaj±c wynik spotkania na 2:1.

Obydwu naszym zespo³om nale¿± siê ogromne brawa za zaanga¿owanie, walkê fair-play i reprezentowanie w godny i nale¿yty sposób naszej szko³y.

Notatka: p. Jakub Szcze¶niak